AIR INDUSTRY SERVICE CZ, s.r.o.

korespondenční adresa:

AIR INDUSTRY SERVICE CZ, s.r.o.
Richard Vaňkát
poste restante
257 51 Bystřice


provozovna:

RESTAURÁTORSKÁ DÍLNA NOVORETRO
K letišti
Nesvačily
257 51 Bystřice u Benešova
+420 604 900 142
richard.vankat@gmail.com
S KÝM SPOLUPRACUJEME

www.oldradio.cz

www.retroservis.cz

 

Ořezávátko strojní

Tato fotogalerie je prázdná.

Ořezávátko na tužky - nádherná strojní práce, litinový stojánek, ozubená kola. Něco, co vydrží celé věky. Dříve narození tyto strojky pamatují ze škol, dnes je to věc takřka nesehnatelná.

Předváděcí a střihový pult MEOPTA Ms8.

Plechový pult s horizontálním uložením cívek až pro 120 m 8mm filmu, ruční převíjení filmu oběma směry otáčením kliček na unášecích trnech cívek, světelný a projekční systém tvoří žárovka 12 V/30 W, odrazné zrcátko, dvoučočkový kondenzor a tříčočkový objektiv 2,8/12,5 mm, který promítá obraz zpředu na malou výsuvnou plochu velikosti 120 x 90 mm.

SANYO G-2615 H. Trojkombinace v kufru.

Tyto krásné přístroje se v sedmdesátých letech minulého století, daly ojediněle koupit pouze v tehdejším TUZEXU. Zde je prvotřídní a plně funkční trojkombinace rádia, kazetového magnetofonu a gramofonu.

Cívkový magnetofon TESLA Sonet Duo - 1959/65

Dnes již legendární československý magnetofon vyšel z předchozího typu Sonet, od kterého se liší navíc rychlostí 4,75, vstupy pro více zdrojů signálu s příslušným přepínači, zaskakovacím tlačítkem pausy, počitadlem a úpravou zapojení. Ve své době patřil ke špičce kufříkových magnetofonů vyráběných v rámci RVHP. Robustní mechanika byla velmi spolehlivá, šoupátkový mechanismus nedovoloval zařadit chybnou funkci, zapojení bylo poměrně jednoduché, přesto magnetofon vykazoval velmi slušné parametry. Sonetů Duo se vyrobilo poměrně velké množství. V příslušenství přístroje byl látkový obal pro transport, dvě cívky s páskem, krystalový mikrofon, olejnička, náhradní řemínky a nahrávací kabel.

Bakelitové rádio TESLA 426A Tenor - 1959/60

Tohle krásné bakelitové rádio mi věnoval jeden pán z Votic. Sklepní nalezenec měl prasklý bakelit, rozpadlé šasi, uvolněnou stupnici,  nesvítilo a nehrálo. A toho prachu uvnitř. Už je mu dobře a dělá radost novému majiteli.

Panenka mrkačka, léta šedesátá

Mám rád staré a hezké věci a někdy mi to prostě nedá, když vidím, že někdo něco jen tak vyhodí. V dnešním technosvětě plném různých příšer pro děti, je tahle mrkačka hotový balzám. Tak jsem jí vyčistil a spravil,,, je to jen drobná radost, z hezké věci.

Historický gramofon na kličku - ODEON Koh-i-noor

Krásný historický gramofon, který prošel mou " péčí ". Bližší informace o výrobci a roku výroby bohužel nemám.

Kufríkový gramofon - retro jak má být

Různé zajímavé věci se u mne objeví s požadavkem o opravu a uvedení do co nejlepšího stavu. Tak se tedy snažím, jak to jde.

Víte CO TO JE ???

Jestli někdo ví, nebo si myslí že ví, jak a k čemu se tohle divítko používalo, tak mi napište. Vaše názory rád uveřejním.